Niezbędnik Kajakarza-Amatora

Niezbędnik kajakarza – amatora

Co zabieramy na spływ kajakowy

-odpowiednie obuwie ( zakaz klapek i japonek )

-odzież sportową dla siebie i ubranie na zmianę

-nakrycie na głowę- czapeczka z daszkiem

-krem z filtrem

-wodoszczelne opakowania na dokumenty i komórkę ( możliwość zakupu przed spływem w naszej Firmie bo warto !!! )

-rękawiczki rowerowe żeby nie było odcisków od wiosła

-wodę do picia i coś na ząb

Aby rekreacyjnie zająć się kajakarstwem , nie trzeba mieć specjalnych predyspozycji. Wystarczy, że nie mamy lęku przed wodą, lubimy kontakt z przyrodą i świeże powietrze.

W kajaku pracuje się głównie rękami , więc dobrze jeśli te mięśnie mamy dość silne , ale nie jest to warunek konieczny.

Na wypożyczeniu kajaka oraz na spływie jest kapok , który gwarantuje bezpieczeństwo na wodzie,

Polecamy zaopatrzenie się w odpowiednie obuwie, zwłaszcza jeśli zamierzamy wrócić na kajaki. Powinny być to buty przeznaczone do wody, takie jak np. kupujemy , jadąc na wczasy do Chorwacji.

Dno rzek bywa różne , są kamienie, korzenie , przenoski więc takie buty chronią stopę i nie zasysają wody. Absolutnie nie zakładamy klapek i japonek, bo te nie trzymają się stopy i możemy je zgubić. Ostatecznie zabierzmy buty wiązane trampki ,adidasy lub tenisówki , które namokną i będą ciężkie.

Buty w sezonie letnim dostaniemy praktycznie w każdym markecie i sklepie sportowym w cenie około 20 zł.

Możemy też zakupić pojemnik wodoszczelny u nas w cenie 20 zł , aby zabezpieczyć telefon komórkowy oraz dokumenty. Żadne woreczki , reklamówki nić nie pomogą w przypadku dostanie się wody do kajaka.

Wybierając się na spływ nie zapomnijmy ubrania na zmianę . ubieramy się na cebulkę , aby nie było nam ani zimno , ani gorąco. Pamiętamy też o ochronie głowy przed słońcem – najlepiej sprawdzi się czapka z daszkiem oraz krem z filtrem. Przydadzą się preparaty odstraszające komary i kleszcze.

Osoby mające wrażliwe dłonie o obawiające się odcisków czy skaleczeń mogą wziąć też zwykłe rękawiczki rowerowe bez palców. Dobrze jest mieć przy sobie butelkę wody do picia i drobną przekąskę.

Jeśli płyniemy sami i wszystkie rzeczy mamy w kajaku, warto zapakować je do dużych 50/60 litrowych pojemników wodoszczelnych.

Ahoj Przygodo !

może ci się spodobać